دانشکده اصول الدين
صفحه نخست دانشکده علامه سيد مرتضي عسکري تأليفات
علامه عسکري(ره)
مقالات انتشارات پايان نامه ها کتابخانه ارتباط با ما
اطلاعات آموزشي
دانشجويي و امور فرهنگي
مقررات و آيين نامه ها

ثبت نام اعزام دانشجويان دانشکده اصول الدين قم به عتبات عاليات

به گزارش روابط عمومي دانشکده اصول الدين قم، ثبت نام دانشجويان متقاضي سفر معنوي عتبات عاليات، از شنبه مورخ 20 شهريور ماه 95 آغاز خواهد شد.

مدير روابط عمومي دانشکده اصول الدين قم گفت: دانشجويان متأهل و دانشجويان دختر مجرد دانشکده مي توانند براي سفر به عتبات عاليات ثبت نام نمايند. در خصوص دانشجويان پسر نيز پس از هماهنگي با ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان استان اطلاع رساني خواهد شد.

حسيني اشکوري گفت: متقاضيان تا 10 مهر فرصت دارند از طريق مراجعه به امور فرهنگي و يا تماس با کارشناس امور فرهنگي آقاي محمدي به شماره تلفن 26 - 37773525 025 داخلي 140 از ساعت 10 الي 12 هر روز متقاضي سفر معنوي عتبات عاليات شوند.

وي افزود: اين سفر معنوي توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان استان قم برگزار و متقاضيان به قيد قرعه با آغاز محرم به عتبات مشرف خواهند شد.

ايشان در خصوص اعطاء وام گفت: دانشجويان پذيرفته شده جهت اعزام به عتبات، توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان استان به بانک ملت معرفي و با مساعدت بانک ملت، مبلغ 15 ميليون ريال براي کاروان هاي هوايي و مبلغ 10 ميليون ريال براي کاروان هاي زميني وام قرض الحسنه با باز پرداخت 18 ماهه به هر متقاضي و يک نفر همراه تعلق خواهد گرفت.

وي همچنين درباره هزينه اعزام به عتبات عاليات، اظهار داشت: طبق اعلام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان استان، قيمت دقيق هزينه عتبات دانشجويي در مرحله اعزام مشخص مي گردد و به طور ميانگين قيمت به صورت زميني از قم يک ميليون و 100 هزار تومان و هوايي حدود يك ميليون و 620 هزار تومان برآورد شده است. درجه کاروانهاي در نظر گرفته شده براي دانشگاهيان در اعزام هاي هوايي درجه A و در اعزام هاي زميني درجه C مي باشد.

به گفته وي، زائرين 7 شب را در شهرهاي مقدس كشور عراق اقامت خواهند داشت و در اين مدت به زيارت اماكن مقدس شهرهاي نجف اشرف، كربلاي معلي و كاظمين خواهند پرداخت، زيارت شهر مقدس سامرا نيز وابسته به تصميم سازمان حج و زيارت دارد.

حسيني اشکوري در پايان افزود: ضمن آرزوي قبولي زيارت از همه شرکت کنندگان و التماس دعا از همه عزيزان، خواهشمند است قبل از ثبت نام به دقت نکات ذيل را مطالعه و رعايت فرماييد:

?- دانشجويان متأهل مي توانند در صورت تمايل تا سه نفر همراه: شامل همسر و دو فرزند را نيز به همراه خود ثبت نام نمايند. همچنين در اين دوره نيز، دختران دانشجو مي توانند به صورت فردي و مجردي ثبت نام نمايند.

2- اعزام دانشگاهيان به همراه پدر و مادر به هيچ عنوان مقدور نمي باشد .

3- آژانس اعزام كننده از استان قم و محل تحصيل خواهد بود. تعيين کاروان و تاريخ اعزام، توسط شخص زائر خواهد بود و امکان جا به جايي در مراحل بعدي وجود نخواهد داشت .

4- هر فرد مي تواند در هنگام ثبت نام تاريخ سفر خود با دو اولويت را انتخاب نمايد. و در مرحله قرعه کشي براي هر تاريخ، قرعه کشي مجزا صورت خواهد پذيرفت .

5- متقاضي دانشجو مي‌بايست در سال تحصيلي 95 مشغول به تحصيل باشد و براي اساتيد و كارمندان محترم، داشتن شماره حکم کارگزيني الزامي است .

6- افرادي که اولويت اعزام خود را در کاروان هاي مناسبتي مثل دهه اول محرم انتخاب نمايند توجه فرمايند که هزينه سفر در اين ايام بنا بر تصميم سازمان حج و زيارت؛ حدود ده درصد افزايش خواهد داشت. همچنين با توجه به ثبت نام بيشتر متقاضيان در اين کاروان ها، امکان پذيرفته شدن در قرعه کشي کمتر خواهد بود. پيشنهاد مي شود براي بالا بردن شانس پذيرفته شدن در قرعه کشي تاريخ هاي غير مناسبتي را انتخاب فرمائيد.

7- افرادي که قبلاً با کاروان‌هاي عمره يا عتبات دانشجويي (دانشگاهيان) مشرف شده‌اند منعي براي ثبت نام و تشرف در قالب کاروان‌هاي عتبات دانشگاهيان را نخواهند داشت .

8- قبل از ثبت نام همراهان با ايشان مشورت کرده و پس از اطمينان از تمايل آنها براي سفر ثبت نام نماييد. در ضمن وارد کردن کد ملي حقيقي و منطبق با ثبت احوال اجباري مي باشد.

9- از جمله مزاياي عتبات دانشجويي يکدست بودن کاروان به دليل دانشگاهي بودن اعضاء کاروان، برنامه هاي فرهنگي ويژه براي دانشگاهيان در سفر، تسهيلات بانکي، و همچنين سهولت اخذ مجوز خروج از کشور مشمولين مي باشد که نيازي به مراجعه خود شخص به نظام وظيفه و گذاشتن وثيقه و ساير موارد نيست و اين کار توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان استان صورت خواهد گرفت.

10 - جزئيات اعطاي وام: با تفاهم نامه اي که بين ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان و بانک ملت منعقد شده است، به دانشگاهيان متقاضي اعزام به عتبات عاليات تسهيلاتي ارائه مي گردد. اين وام به صورت قرض الحسنه به زائرين اعطا مي شود و هيچ سودي به آن تعلق نمي گيرد و فقط کارمزد 4 درصد دارد که اين کارمزد براي وام يک ميليون و 100 هزار توماني حدود 45 هزار تومان و براي وام يک ميليون و 500 هزار توماني حدود 60 هزار تومان خواهد بود. اقساط، 18 ماهه در نظر گرفته شده است و ميزان قسط حدود 60 هزار تومان براي وام 1 ميليون و 100 هزار توماني و حدود 90 هزار تومان براي وام يک ميليون و 500 هزار توماني است.

در مورد زوج هاي دانشجو حتي اگر يکي از زوجين دانشجو هم نباشد مي تواند از اين وام استفاده کند و منعي در پرداخت آن وجود ندارد و به هر يک از زوجين وام جداگانه پرداخت مي شود. همچنين به فرزندان هم وامي تعلق نخواهد گرفت.

اين وام بعد از قرعه کشي و نهايي کردن ثبت نام به زائرين اعطا مي شود. از آن جايي که اين وام به منظور تسهيل در زيارت دانشجويان اختصاص داده شده، استفاده از آن فقط در عتبات دانشگاهيان مجاز است و اگر دانشجويي بعد از قرعه کشي و گرفتن وام از سفر منصرف شود، بايد وام را به بانک عودت دهد چون استفاده از آن در غير از سفر عتبات، مشکل شرعي خواهد داشت./td>
تقويم دانشگاهي
نيمسال اول سال تحصيلي 96ـ1395
انتخاب واحد 15/6/95 تا 18/6/95
درخواست ميهماني يک ماه قبل از شروع ترم
شروع نيمسال 1/7/95
پايان نيمسال 7/11/95
شروع کلاس ها 3/7/95
پایان کلاس ها 23/10/95
حذف و اضافه 17/7/95 تا 19/7/95
حذف اضطراری 14/10/95 تا 15/10/95
امتحانات 25/10/95 تا 7/11/95

تذکرات مهم: انتخاب واحد بصورت اينترنتي و فقط در بازه زماني اعلام شده انجام خواهد شد.
در صورت داشتن بدهي با مراجعه به امور مالي نسبت به تسويه آن اقدام نماييد درغير اينصورت اجازه ورود به سيستم و ثبت انتخاب واحد نخواهيد داشت.
پس از انجام هر يک از فرايند (انتخاب واحد)، (حذف و اضافه) يا (حذف اضطراري) جهت تاييد و ثبت نهايي به مسئول آموزش مراجعه کنيد.

دانشکده اصول الدين