انتشارات
از خود انتقادی تا رستاخیز درون-پی جویی کلید رستگاری در ادبیات دینی
صدیقه امینی
کتابشناسي:خود انتقادی واکنشی مسئولانه و هوشمندانه به پندارها، گرایش‌ها و رفتارهای خویش است که در قالب فرایندی مشخص و با هدف اصلاح خویشتن، پاکسازی نفس از پلشتی‌های گناهان و کنترل خود صورت می‌گیرد. اگر خود انتقادی با روش درست انجام شود، پیامدهای مثبتی همچون: آگاهی از عیوب خویش، پرهیز از عیب‌جویی دیگران، مبارزه با هوای نفس، اصلاح خویشتن، حسابرسی آسان در قیامت، دستیابی به رستگاری پایدار و نزدیکی به خداوند را در پی دارد. این پژوهش در راستای پاسخ به چیستی نگرش قرآن و روایات اهل بیت (علیهم السلام) درباره خود انتقادی به کنکاش در آیات، روایات، منابع تفسیری، و اخلاقی پرداخته و زمینه‌ها، عوامل، روش‌ها، وابسته‌ها و پیامدهای خودانتقادی را مورد بررسی قرار داده است تا از پی آن بتوان نگرش اسلام را درباره این مهم بدست آورد.
قيمت:30000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:264
شابک:978-600-5311-90-7
پژوهشی در آیین صابئین
دکتر حیدر علی رستمی
کتابشناسي:تاریخ آراء و اندیشه‌های بشری، آیینها و دینهای فراوانی را در کارنامه پربرگ و سخن خود دارد که از این میان، آیینها و دینهایی که هنوز زنده هستند و باورمندانی نیز دارند بیشتر در کانون کاوش و کوشش علمیِ دین‌پژوهان واقع شده و در باره آنها پژوهشهای شایسته‌ای نیز انجام گرفته است؛ امّا با اسف و عجب، آیین صابئین که از آیینهای کهن جهان به‌شمار آمده و دین‌مدارانِ آن هنوز به‌طور عمده در جنوب ایران و عراق زندگی می‌کنند چندان مورد توجه و پژوهش جدّی قرار نگرفته و وجود زوایای ناشناخته بسیاری در مورد آیینشان، آنان و آراء و اندیشه‌ها و تاریخشان را در پشت پرده تاریکیها قرار داده است. پژوهش حاضر تلاش کرده تا پرده از برخی از این تاریکیها بردارد و آیین صابئین که آیین گروهی از هم‌وطنان ایرانی ما نیز می‌باشد را از جهات مختلف مورد بحث و بررسی قرار دهد. امید که توفیق الهی در این راه یار و همراه بوده باشد.
قيمت:26000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:362
شابک:978-600-02-0627-7
قصه فاطمه و فدک
علیرضا عظیمی فر
کتابشناسي:یکی از حوادث و قصّه‌های تلخ و دردآور تاریخ صدر اسلام که در اغلب آثار کهن مورّخان، محدّثان، مفسران و حتی متکلّمان جهان اسلام بدان پرداخته شده است مسئله فدک و واکنش دخت پیامبر خدا ص ـ حضرت فاطمه مرضیه ـ س ـ در برابر تصرف غاصبانه آن از سوی دستگاه خلافت است. این حادثه و قصه از گذشته تا به امروز همواره از سوی دانشمندان اسلامی از زوایای مختلف مورد تفسیر و تحلیل علمی ـ پژوهشی قرار گرفته است. اینک نوشته‌ی پیش‌روی خوانندگان ارجمند و به‌ویژه پژوهشگران خردمند تلاش نموده است تا این بخش از تاریخ اسلام را نه از زاویه تاریخی و کلامی بلکه از نگاه حدیثی ـ تفسیری به چند باره بازخوانی نماید و عموم خوانندگان گرامی را به داوری عالمانه و منصفانه در این باره فرا ‌خواند.
قيمت:30000
قطع:وزیری
جلد:سخت
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:240
شابک:978-600-5311-89-1
بررسی امکان و موارد تخلف مسلمانان از رسول خدا در عصر حضور با تأکید بر تخلف از نص غدیر
دکتر محمد علی راغبی - سید محمد تقی موسوی کراماتی
کتابشناسي:این نوشتار بر آن است تا به اثبات این حقیقت بپردازد که تعامل اصحاب با رسول خدا(ص) در عصر حضور، رفتاری آرمانی و کاملاً مطیعانه نبوده تا تخلّف از غدیر به عنوان یک نافرمانی عجیب و باورنکردنی تلقّی شود؛ بلکه بر پایه شواهد تاریخی، موارد فراوانی از تخطی های عامدانه فردی و گروهی اصحاب وجود دارد که ثابت می‌کند رفتارهای معترضانه اصحاب در برابر پیامبر(ص)، فراتر از یک اشتباه سهوی، رفتاری فصلی و عملی نادر بوده است؛ بلکه بررسی‌ها نشان می دهد که تمرّد، تخلّف و تخطّی از خواست پیامبر، میان بعضی همسران و اصحاب ایشان رفتاری رایج و عملی کاملاً عادی بوده است بدین‌سان تخلف از نص غدیر از سوی اصحاب، چندان دور از انتظار نبوده است.
قيمت:14000
قطع:وزیری
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:168
شابک:978-600-5311-79-2
زیارت جامعه در پرتو روایات اهل سنت، ترجمه الصوارم القاطعة و الحجج اللامعة في اثبات صحة الزیارة الجامعة
مولف: عبدالکریم عقیلی. مترجم دکتر حامد دژآباد، دکتر علی اندیده
کتابشناسي:زیارت جامعه کبیره که از امام هادی(ع) نقل شده، دربردارنده فشرده ای از عقاید مکتب اهل بیت:، مقامات حقّه ائمه معصومین: و جایگاه والای ایشان نزد خدای متعال است. در این زیارت، اهل بیت پیامبر(ص) جانشینان بر حق وی وصف شده اند و به جوانب گونا گون اصل امامت و آموزه های شیعی به زبانی فصیح اشاره شده است. این تلاش پاسخی به شبهه افکنانی است که سعی در زیر سؤال بردن اصل زیارت جامعه ــ به جهت سند یا به لحاظ محتواــ دارند. در این کتاب مستندات روایی هریک از فرازهای زیارت جامعه کبیره به نقل از منابع اهل سنت ذکر شده و نشان می دهد محتوا و مفاهیم این زیارت در روایات متعدد اهل سنت وجود دارد.
قيمت:20000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:276
شابک:978-600-5311-71-6
اسلوب بیانی قرآن، شبهات و پاسخ ها
دکتر سید محمد موسوی مقدم
کتابشناسي:در مطالعه اسلوب بیانی قرآن به نظر می‌رسد که گفتارهای قرآن در موارد مشابه، یکسان نیست، با این‌که زمینه و موضوع آن یکسان می‌باشد. برای مثال، در اسلوب بیانی برخی از آیات، موضوع به صورت تند و خشن مطرح شده، ولی در برخی دیگر از آیات با همان موضوع، نرم برخورد شده است؛ مانند موضوع لعن و نفرین در قرآن که دستاویز برخی از مخالفان و گروهی از فِرَق کلامی مسلمانان شده است. در پژوهش حاضر به مهترین مباحث و شبهاتی که با ا سلوب بیانی قرآن ارتباط می‌یابد پرداخته شده است از جمله: توهین و تحقیر یا احترام در قرآن؛ تشبیه کفار و منافقان به حیوانات؛ لعن و نفرین و تشویق و ترغیب در قرآن؛ و … . مهمترین اهداف این پژوهش عبارتنداز: پاسخگویی به شبهات مطرح در خصوص خطابات و چگونگی اسلوب بیانی قرآن؛ اثبات همسوئی اسلوب بیانی قرآن در آیات مکی و مدنی و حکیمانه بودن آن؛ اثبات معجزه بودن قرآن از حیث پیوستگی و نظم منسجم میان آیات آن؛ و اثبات تأثیرگذاری قرآن بر مخاطبان گوناگون. با توجه به کثرت شبهات درباره ناسازگاری خطابات قرآنی و ضرورت پاسخگویی به ‌آنها، پژوهش حاضر صورت گرفته است
قيمت:27000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:312
شابک:978-600-5311-74-7
وحی قرآنی بیا علوی در نهج البلاغه
دکتر حامد پور رستمی
کتابشناسي:همان‌طور که عترت‌شناسی از منظر قرآن بهترین شناخت‌هاست، قرآن‌شناسی از منظر عترتیان نیز برترین‌هاست، چرا که حقیقت قرآن کریم را تنها عترتیان می‌دانند و بس، و از تماس و مساس حقیقتی با آن برخوردار بوده و معدن علم و مهبط وحی هستند. «وحی قرآنی در بیان علوی»، به سهم خود دریچه‌ای را به سوی جایگاه و نقش قرآن کریم گشوده و زوایای ارتباطی وحی قرآنی را در بیان علوی به تصویر می‌کشد. چنین است که در جای جای نهج‌البلاغه تلمیحات قرآنی انیق و عمیق به چشم می‌خورد. نوعی تجلّی آیات در کلام علی که به صورت لفظی و مفهومی رخ می‌نمایاند.
قيمت:18000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:216
شابک:978-600-5311-73-0
جايگاه صحابه در مذهب اماميه از ديدگاه اتان کلبرگ
دکتر سيد محمد موسوي مقدم-مهشيد استادعلي
کتابشناسي:هرچند خاورپژوهان در حوزه‌های مختلف اسلام، به‌ویژه شیعه‌شناسی مطالعات رسمی داشته و نظریات خود را در قالب مقالات، مجلات و دائرة‌المعارف‌ها ارائه داده‌اند، ولی تلاش‌های آنان به دلیل عدم احاطه بر منابع اسلامی، داشتن پیش‌فرض‌های خاص و اهداف استعماری و تبشیری با اشکالاتی روبه‌رو بوده است. در این بین، آقای اتان کُلبرگ به عنوان شیعه‌پژوهی یهودی به صورت متمرکز به اندیشه‌شناسی جریان تشیع در ابعاد گوناگون آن پرداخته و در این زمینه کتب و مقالات گوناگونی را به ویژه درباره تاریخ و باورهای تشیع تألیف نموده است. با این حال، مقالات وی به زعم تلاش بسیار، با آسیب‌های جدی مواجه بوده و به خصوص در ارائه تصویری جامع از باورها و اعتقادات شیعه، ناتمام بوده و نتوانسته آن‌گونه که شایسته است رویکردی منصفانه و پژوهشگرانه بدین موضوع داشته باشد. از این رو، اگر پیش‌رو کوشیده است تا به بررسی دیدگاه‌های اتان کُلبرگ، خاورشناس یهودی معاصر، پرداخته و به‌ویژه مقاله‌ وی تحت عنوان « برخی نظرات شیعه امامیه درباره صحابه» را مورد مداقه و بررسی بیشتر قرار دهد.
قيمت:24000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:288
شابک:978-600-5311-72-3
گزارش، نقد و بررسي آراء کريستف لوگزنبرگ در کتاب قرائت آرامي-سرياني قرآن
دکتر محمد علي همتي-دکتر محمد کاظم شاکر
کتابشناسي:کریستف لوکزنبرگ در سال 2000م با تألیف کتاب: The Syro-Aramaic Reading of the Koran A Contribution to the Decoding of the Language of the koran" (قرائت آرامی – سوری قرآن، جستاری در ایضاح زبان قرآن) تلاش کرد تا قرائتی جدید از برخی آیات قرآن ارائه دهد. به زعم وی نزدیک یک چهارم آیات قرآن دارای ابهام است که باید بر اساس زبان آرامی – سریانی رمز گشایی شود. مهمترین دلایل وی بر این ادعا، زبان مخلوط آرامی – عربی عصر نزول ساکنان مکه و عدم کتابت عربی در زمان نزول و الگو بودن خط سریانی برای خط عربی است. بر این اساس وی معتقد است مسلمانان بعدی قرآن را به زبان اصلی نفهمیده و نیاز به رمز گشایی دارد. در این کتاب مبانی نویسنده ارائه، بررسی و نقد گردیده و چند مورد از روش وی نیز در رمز گشایی آیات مورد تحلیل و نقد قرار گرفته است.
قيمت:24000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:280
شابک:978-600-5311-68-6
قرآن و محبت اهل بيت عليهم السلام/ویراست جدید
عليرضا عظيمي فر
کتابشناسي:نوشته حاضر، کوشش و کاوشي است در ارتباط با مشهورترين آيات قرآن کريم درباره « مودّت و محبّت» برگزيدگان الهي از اهل بيت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) و حضرات معصومين(علیهم السلام). اين نوشتار بر دريافت و برداشت عموم مفسران و انديشمندان جهان اسلام ـ شيعه و اهل سنت ـ بنيان گذارده شده؛ از اين رو نظريه قديم‌ترين و جديدترين دانشمندان مسلمان به روش «تطبيقي» تبيين و مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است؛ پس خوانندگان ارجمند و خردمند، با منطق زبان وحي و تفسير آن با روايات و عقل مي‌توانند منصفانه به ارزيابي و داوري در اين باره بنشينند.
قيمت:37000
قطع:وزيري
جلد:گالينگور
نوبت چاپ:دوم
تعداد صفحات:408
شابک:978-600-5311-69-3
قرآن و فدک، تفسير و تحليل مستندات قرآني فاطمه سلام الله عليها در مسئله فدک
عليرضا عظيمي فر
کتابشناسي:نوشته ی پیش روی خوانندگان ارجمند کوشش و کاوشی است در بازخوانی قصّه فدک و مستندات قرآن و روایی آن. تکیه نوشتار بر تفسیر و تحلیل آیاتی از قرآن کریم است که از سوی حضرت فاطمه مرضیه ـ سلام الله علیها ـ در خطبه پرآواز فدکیه مورد استناد و استدلال در برابر غاصبان حق الهی آن حضرت از فدک بیان فرموده است، از این رو نظریه اندیشمندان و مفسران جهان اسلام ـ شیعه و اهل سنت ـ به روش تطبیقی تبیین و مورد تحلیل قرار گرفته است تا خوانندگان خردمند به داوری منصفانه در این باره بنشینند.
قيمت:34000
قطع:وزيري
جلد:گالينگور
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:384
شابک:978-600-5311-70-9
پاسخهاي نقضي به شبهات اهل سنت درباره آيات و روايات فضائل اهل بيت(ع)
دکتر حامد دژآباد- عليرضا صادقي
کتابشناسي:دفاع از حقوق و فضایل اهل بیت(ع) ، همواره مورد توجه علمای شیعه بوده و کتب فراوانی در رابطه با این مسئله نگاشته شده است که بیشتر از روش پاسخگویی به صورت حلی در قبال شبهات وارده از اهل سنت در آیات و روایات فضایل اهل بیت(ع) ، بهره جسته اند؛ اما اثر پیش رو کوشیده است تا از قرآن و کتب معتبر حدیثی اهل سنت از جمله صحاح سته و گفتار خود آنان، پاسخ نقضی به شبهات ارائه کند، تا مشخص گردد که شالوده تفکر مخالفان و شبهاتی که بر اساس همین شالوده فکری در ذهنشان شکل گرفته با قرآن و سنت قطعی و حتی گاهی با گفتار خودشان نیز در تناقض است.
قيمت:15000
قطع:رقعی
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:208
شابک:978-600-5311-66-2
خودشناسي و خودسازي در پرتو دعاهاي امام سجاد(ع)
دکتر حسين شريف عسکري-بتول شريف عسکري
کتابشناسي:دین مبین اسلام بر خودشناسی و خودسازی تاکید بسیار دارد و معرفت نفس را مقدمه معرفت رب و فلاح و رستگاری انسان معرفی می کند. گنجینه دعاهای سید الساجدین امام سجاد(ع) نقش مهمی در جهت خودشناسی و خودسازی دارد. در این پژوهش تلاش شده با بهره گیری از تعالیم دین و آموزه های تربیتی – اخلاقی و دانش های الهی که در دعاهای آن حضرت مطرح گردیده، دیدگاه ایشان را در مورد این مسئله در قالب سه فصل، آشنایی با مفاهیم و کلیات، خودشناسی در پرتو نیایش های امام سجاد(ع) و خودسازی بر اساس دعاهای اما سجاد(ع) مورد بررسی قرار دهیم.
قيمت:20000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:240
شابک:978-600-5311-67-9
شرق شناسي يا اسلام ستيزي
دکتر محمد تقي دياري بيدگلي- دکتر محمدهادي مفتح
کتابشناسي:به باور شهید مطهری، خاورشناسان، نوعاً به دلایل گوناگون از جمله: عدم مراجعه به منابع دست اول، بدفهمی اصطلاحات و مفاهیم دینی شرقی، رسوب تعصبات فکری و دینی، نقدها و داوری‌های غیرعالمانه و غیرمتخصصانه و ادعاها و اظهار نظرهای بدون دلیل و احیاناً سوء نیت و غرض‌ورزی از روح تحقیق علمی و دست یازیدن به بسیاری از حقایق دینی و اطلاعات صحیح مشرق زمین بازمانده‌اند. به گفته ایشان، حقیقت این است که مستشرقین نه صلاحیت تحقیق در عقاید و افکار اسلامی را دارا می‌باشند و نه غالباً حسن نیت آن را، آنجا که در مقام تجزیه و تحلیل افکار و عقاید اسلامی بر می‌آیند و فی المثل وارد مسائل مربوط به کلام اسلامی یا عرفان و تصوف یا فلسفه می‌شوند، آن قدر مهملات به هم می‌بافند که موجب تعجب و گاهی مضحک است.
قيمت:24000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:330
شابک:978-600-5311-65-5
پژوهشي در دوره هاي هفت گانه زندگاني عيسي مسيح(ع) در اناجيل اربعه
دکتر مصطفی سعادت
کتابشناسي:پژوهشگران بسیاري به بررسی محتوایی چهار انجیل پرداخته‏اند . نتیجه‏اي که از این پژوهش‏ها به دست آمده، مشخص شدن اختلافات متعددي است که بین اناجیل وجود دارد. حال آیا این اختلافات با توجه به زمان وقوع هر حادثه (منظور زمانی است که در انجیل‏ها آمده) از نظم خاصی پیروي می‏کند؛ یعنی آیا فراوانی اختلافات بین اناجیل در گزارش زندگی عیسی با توجه به زمان رخداد از الگویی، خاص پیروي می‏کند؟ اگر فراوانی اختلافات بین انجیل‏ها از الگویی خاص پیروي می‏کند، این الگو چه پیامی دارد؟ هدف عمده‏ي نوشته حاضر تلاشی به منظور یافتن پاسخی مناسب براي این دو سوال است.
قيمت:13000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:196
شابک:978-600-5311-64-8
قرآن و محبت اهل بيت عليهم السلام
علي رضا عظيمي فر
کتابشناسي:نوشته حاضر پيش رو کوشش و کاوشي در ارتباط با مشهورترين آيات قرآن کريم درباره « مودّت و محبّت» برگزيدگان الهي از اهل بيت رسول اکرم ص و حضرات معصومين ع است. اين نوشتار بر دريافت و برداشت عموم مفسران و انديشمندان جهان اسلام – شيعه و اهل سنت – بنيان گذارده شده؛ از اين رو نظريه قديم‌ترين و جديدترين دانشمندان مسلمان به روش «تطبيقي» تبيين و مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است؛ پس خوانندگان ارجمند و خردمند، با منطق زبان وحي و تفسير آن با روايات و عقل مي‌توانند منصفانه به ارزيابي و داوري در اين باره بنشينند.
قيمت:32000
قطع:وزيري
جلد:گالينگور
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:360
شابک:978-600-5311-63-1
مبانی فقهی و حقوقی شرط عدم مسئولیت قراردادی و غیر قراردادی
صادق عبدي
کتابشناسي:«مبانی فقهی و حقوقی شرط عدم مسئولیت قراردادی و غیر قراردادی» موضوع این تحقیق است. مسئله اصلی در این باره آن است که آیا چنین شرطی، با توجه به شیوع آن به دلیل نوع مسئولیت مدنی صحیح است یا خیر؟ برخی معتقدند چنین شرطی درست نیست زیرا این کار به منزله «اسقاط ما لم یجب » است و با نظم عمومی سازگاری ندارد. در برابر گروهی بر این باروند که این گونه شرط‌ها صحیح است و از لحاظ مبانی حقوقی و فقهی اشکالی بر آنها وارد نیست. محقق از طرفداران گروه دوم است، او ابتدا مبانی مخالفین را مورد توجه قرار داده و بطلان آنها را اثبات کرده است و در ادامه به مبانی موافقین پرداخته و درستی آنها را به اثبات رسانده است.
قيمت:15000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:216
شابک:978-600-5311-61-7
نماز راز و نياز به درگاه بي نياز
دکتر سيد محمود طيب حسيني
کتابشناسي:کتاب نماز راز و نياز به درگاه بي نياز به شرح و تفسير اذکار نماز پرداخته است. هدف نگارنده آن بوده است که به پشتوانه فرهنگ عربي و روايات معتبر معنا و مقصود سوره حمد و توحيد و ساير اذکار نماز را به قلمي ساده و روان براي جوانان و همه کساني که نماز را دوست دارند و مي خواهند بدانند که در نماز چه مي گويند و با چه کسي سخن مي گويند، بيان کند.
قيمت:8000
قطع:پالتويي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:112
شابک:978-600-5311-62-4
منطق - درسنامه منطق و روشهاي بحث
دکتر حيدر علي رستمي
کتابشناسي:منطق، معیار و میزان تفکر صحیح و به همین جهت اساس همه دانشهای بشری است؛ از این رو دانش منطق از ارجمندترین و اثر گذارترین دانشها در حوزه تفکر است که از دیر باز مورد توجه دانشمندان بزرگ و نظریه پردازان نام آور بوده است، و همین توجه موجب شده تا آثار فراوان و گرانسنگی در این موضوع رقم بخورد. اثر پیش رو یکی از کتابهایی است که در این موضوع، متواضعانه تقدیم خوانندگان گرامی می شود. زبان فارسی روان و گویای این اثر، اشتمال آن بر عمده مباحث منطقی، درس بندی و تنظیم منطقی مباحث، اختصار و ایجاز مطالب و تستها و تمرینهای مناسب از جمله مزایای اثر حاضر است.
قيمت:20000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:264
شابک:978-600-5311-60-0
مسأله شناسي تحريف با نگاهي به قرآن کريم و کتاب مقدس
دکتر محمد حسن احمدي
کتابشناسي:مساله وثاقت و عدم تحریف کتاب های الهی، از جمله مسائل « الهیات تاریخی» است. در این اثر، واکاوی اصطلاح «تحریف» در ارتباط با قرآن کریم و کتاب مقدس با رویکردی تاریخی و مبتنی بر مساله شناسی – نه شبهه محوری – صورت گرفته است؛ چه آنکه مطالعات تطبیقی قرآن کریم و کتاب مقدس از این نقطه نظر با آسیبی جدی رو به روست. پژوهش پیش رو سعی بر آن دارد تا به گام های اساسی این مطالعات نزدیک شود و در عین پرداختن به مساله پژوهش در هر یک از دو حوزه، تفاوت و تمایز این دو حوزه را به خوبی درک کند و روزنه هایی جدید را بگشاید.
قيمت:18000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:208
شابک:978-600-5311-58-7
تفسير سوره كهف
ترجمه و تدوين: دكتر محمدحسين خليلي
کتابشناسي:اين اثر ويرايش و نگارشي نوين، از تفسير الميزان در سوره كهف مي باشد
قيمت:30000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:320
شابک:978-600-5311-57-0
قرآن و علوم جديد
مؤلف: دکتر ذکير نيک مترجم: دكتر سيدرضا بلاغت
کتابشناسي:كتابي كه ادعا دارد منشا و اصالتي الهي دارد، در واقع ادعا كرده است كه معجزه است. چنين ادعايي بايد به آساني در هر عصري مطابق با استانداردهاي آن عصر قابل اثبات باشد. از اين روست كه مسلمانان اعتقاد دارند كه قرآن معجزه همه عصرهاست و به مثابه رحتمي از طرف خداوند بر بشريت هويدا و نمايان شده است. كتاب حاضر درستي اين اعتقاد را با بهره گرفتن از علوم جديد در دوازده فصل مورد بررسي قرار داده است؛ علومي چون ستاره شناسي، فيزيك، جغرافيا، زمين شناسي، اقيانوس شناسي و ... . مطالعه كتابِ حاضر به همه دانشجويان علوم تربيتي و علوم قرآني، معلمان و مدرسان قرآن، محققان حوزه و دانشگاه و علاقه مندان در زمينه قرآن و علوم آن توصيه مي شود.
قيمت:8000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:126
شابک:978-600-5311-53-2
بررسي نظريه تحريف قرآن
دکتر محمدهادي مفتح
کتابشناسي:نظريه تحريف قرآن، نظريه اي است که از قرن ها پيش در جامعه علمي اسلامي دامن گستر بوده است. و هم چنان که گروهي از عالمان مذهب تشيع گرايشي به سوي اين انديشه داشته اند، مي توان در ميان دانشمندان مذهب تسنّن نيز طرفداراني براي آن يافت. مهمترين نوشتاري که در جامعه علمي شيعي به اثبات اين نظريه پرداخته، کتاب «فصل الخطاب» مي باشد که از بدو تأليف و نشر مورد مراجعه، انکار و قبول دانشمندان فراواني قرار گرفت. در اين رساله بر آنيم که به ارزيابي و داوري ميان صاحب «فصل الخطاب» و مخالفان او پرداخته، دلائل آنها را با محک عقل سنجيده و رأي مقبول را برگزينيم.
قيمت:12000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:140
شابک:978-600-5311-42-6
ابعاد حاکميت در ميراث امير مؤمنان
دکتر سعيده غروي
کتابشناسي:ابعاد حاکميت در ميراث امير مؤمنان مديريت اميرمؤمنان عليه السلام نگرشي شگرف به شايسته سالاري را ترسيم مي¬کند که در جهت تحقق حق محوري، قانون مداري و عدالت گستري برنامه¬ريزي شده است. کنترل و نظارت در اين سازمان با ايجاد جوّ خود کنترلي، از طريق نظارت همگاني و نيز نظارت پنهان مورد ارزيابي مداوم بوده است. در اين نظام اگر چه آزادي¬هاي فردي، عقيدتي، بيان و سياسي، مورد اعتقاد و التزام عملي بوده، اما پاي¬بند قوانين شرعي است. در نظام اقتصادي، حفظ توازن اقتصادي و تلاش در جهت عمران و آباداني و جلوگيري از پيدايش ثروت¬هاي نامشروع کارگزاران حکومتي، اصول مورد اهتمام اميرمؤمنان عليه السلام بوده است. امتيازات کسب شده: 1. رتبه اول پانزدهمين دوره پايان نامه¬هاي سال دانشجويي در موضوعات فلسفه و دين 2. کسب نشان علمي شيخ بهايي در همان جشنواره از بين تمامي پايان¬نامه¬هاي برگزيده در گرايش¬هاي مختلف 3. رتبه اول جشنواره پايان¬نامه¬هاي برگزيده در موضوعات امامت، ولايت و غدير که با همکاري وزارت علوم و بنياد بين المللي غدير برگزار شد
قيمت:40000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:464
شابک:978-600-5311-55-6
Orientalists and the quran
دکتر حسن رضایی هفتادر
کتابشناسي:خاورشناسان حاصل پژوهش‌هاي خود درباره قرآن را در قالب مقالات، كتاب‌ها و دائرة المعارف‌ها به جهان علم عرضه كرده‌اند. شناخت اين آثار و آراء آنان در اين زمينه، براي ما مسلمانان ضرورتي انكارناپذير است. يكي از راه‌هاي آشناسي با آثار قرآن‌پژوهان غربي و آراء مطرح در آن‌ها فراگيري زبان انگليسي است. به همين منظور كتاب Orientalists and the quran تدوين گشته تا در درس انگليسي تخصصي رشته علوم قرآن و حديث تدريس گردد. دانشجويان با مطالعه اثر مذكور دامنه لغات انگليسي خودشان را افزايش داده و با مترادف‌هاي يك واژه كه مرتبط با مباحث علوم قرآن و حديث است آشنا مي‌شوند، معادل‌هاي انگليسي اصطلاحات تخصصي علوم قرآن و حديث را فرا مي‌گيرند و از شيوه صحيح نگارش آيات قرآني با حروف انگليسي آگاه مي‌شوند.
قيمت:45000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:560
شابک:978-600-5311-56-3
پشت پرده تاريكي ها
غلام حسن فياض منجي
کتابشناسي:شرح نهج‌البلاغه ابن ابي‌الحديد معتزلي، گنجينه‌اي ارزشمند و منبعي گرانسنگ براي شناخت تاريخ اسلامي پس از ارتحال پيامبر(ص) و دوران فتنه‌هاي پس از آن حضرت است. بازخواني و واكاوي اين تاريخ مي‌تواند روشن‌گر آينده باشد، آينده‌اي روشن و بدون تاريكي. كتاب حاضر تلاش دارد تا چنين اقدامي را در مورد تاريخ مذكور انجام دهد و پشت پرده تاريكي‌ها كه بر آفتاب حقيقت آن دوران افتاده است را آشكار كند.
قيمت:50000
قطع:وزيري
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:598
شابک:978-600-5311-54-9
نقد و بررسي آراء خاور شناسان در مورد احاديث نبوي
مترجم: دکتر ولي الله حسومي
کتابشناسي:بررسي‌هاي علمي و آكادميك در باب سيره پيامبر اكرم (ص) در غرب از اواسط قرن نوزدهم آغاز شد. پيش از اين، البته كتاب‌ها و رويه هايي عليه دين اسلام و شخصيت پيامبر (ص) در قرون وسطا تهيه و منتشر شده بود. علماي مسلمان از همان زمان با تاليف كتب مختلف اين مطالب را پاسخ داده اند يكي از اين كتب كه به صورت جامع عهده دار رد اين مطالب واهي شده است، كتاب «المستشرقون و الحديث النبوي» است كه اكنون به فارسي ترجمه شده و در اختيار علاقه مندان به علوم اسلامي قرار گرفته است.
قيمت:32000
قطع:وزيري
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:368
شابک:978-600-5311-43-3
آيه ولايت و نظريه انديشمندان و مفسران شيعه و اهل سنت
عليرضا عظيمي فر
کتابشناسي:نوشته پيش‌رو كوشش و كاوشي از مشهورترين آيات قرآن كريم درباره امامت و ولايت اميرمومنان علي عليه السلام است. اين نوشتار بر دريافت و برداشت مفسران و انديشمندان ـ شيعه اماميه و اهل سنت ـ از آيه شريفه «ولايت» و روايات تفسيرگر آن بينان‌گذارده شده است. از اين رو قديم‌ترين و جديدترين نظريه دانشوران مسلمان به روش تطبيقي، تبيين و مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است؛ پس خوانندگان ارجمند با منطق زبان وحي و عقل مي‌توانند منصفانه به ارزيابي و داوري در اين باره بنشينند.
قيمت:20000
قطع:وزيري
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:224
شابک:978-600-5311-52-5
انسان کامل
فاطمه سادات موسوي حرمي
کتابشناسي:انسان در گذرگاه زمان هيچگاه خود را فارغ از انديشه كمال نديده است. انديشه انسان كامل نقطه تلاقي همه اديان شرقي و غربي، وحياني و غير وحياني است. اما نظريه انسان كامل به عنوان يك نظريه انسان شناسنامه مستقل، نظريه‌اي است كه در جهان به نام عرفان اسلامي رقم خورده است. عرفان مسلمان با تكيه بر پاره‌اي از آيات و روايات اسلامي، انسان كامل را خلاصه عالم هستي و آيينه تمام نماي اسماء و صفات الهي معرفي مي‌كنند؛ انساني وارسته كه بندهاي اسارت را گسسته، علت غايي خلقت و عامل ايجاد و بقاي آن است.
قيمت:16000
قطع:رقعي
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:228
شابک:978-600-5311-51-8
الهيات فمنيستي مسيحيت در مقايسه با نگرش اسلام
علي محمودي
کتابشناسي:رويكرد كتاب مقدس و كليسا به زن، همواره دو عامل مهم ظهور الهيات فمنيستي بوده‌اند كتاب مقدس به عنوان اساسنامه و پشتوانه نظري و كلسيا به مثابه ستاد اجرايي وضعيت كنوني زنان در مسيحيت را رقم زده‌ اند و اين در حالي است كه قرآن نگاه عالي و عدالت طلبانه اي به زن دارد. در اين كتاب به بررسي تطبيقي الهيات فمنيستي مسيحيت با نگرش اسلامي پرداخته شده و شاخص ها و عوامل ديني الهيات مسيحيت كه منجر به پيدايش الهيات فمينيستي مسيحيت شده است شناسايي شده و در مقابل با شاخص هاي ديني اسلام مورد ارزيابي قرار گرفته اند و چرايي شكل گيري الهيات فمينيستي مسيحيت تبيين شده است.
قيمت:18000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:240
شابک:978-600-5311-48-8
فریاد خسته دلان
غلامحسين زکوي
کتابشناسي:دعا تعهدی است از جانب خداوند به بنده،‌ در رفعِ موانع رسیدن به نیاز، و نجات از موانعِ رهایی از مشکلات و گرفتاری‌هایی که انسان به تنهایی قادر بر نجات و رهایی از آن نیست. مشکلات و مصائبی که انسان را در بن‌بستِ تسلیم شدن قرار می‌دهد و نهایتِ عجز و ضعف او را به نمایش می‌گذارد. دعا فریاد خسته‌دلانی است که از خداوند مصلحت نیازشان را مسئلت می‌نمایند و در این عجز و ناتوانی، دعا طلب نجات از قدرتی است که مافوق همه‌ی قدرتهاست.
قيمت:14000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:166
شابک:978-600-5311-46-4
مجموعه مقالات
علي محمودي
کتابشناسي:اين کتاب شامل هشت عنوان مقاله اعتقادي، اخلاقي و فقهي مي باشد. مقاله اول: بحث کلامي پيرامون جامعيت و جاودانگي اسلام. مقاله دوم: بحثي پيرامون حديث معروف بية المومن خير من عمله. مقاله سوم: پيرامون مسئله فدک با تکيه بر قاعده فقهي يَد مقاله چهارم: قواي نفس در نظر ابن سينا و روانشاسي جديد مقاله پنجم: قاعده جب و تکليف شخصي که مسلمان شده نسبت به اعمال خود (قبل از تشرف به اسلام) مقاله ششم: عيوب مجوز فسخ نکاح مقاله هفتم: حقوق کودکان در فقه شيعه مقاله هشتم: مسئله ارث از ديدگاه علم و شريعت مقالات اول، هفتم و هشتم به زبان عربي و ساير مقالات به زبان فارسي است.
قيمت:18000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:242
شابک:978-600-5311-45-7
درآمدي بر تاريخ نگارش حديث در سده نخست
دکتر فتح الله نجارزادگان
کتابشناسي:كمبود متون فارسي درسي ـ آموزشي در رشته علوم حديث كه مخصوصاً بعد از انقلاب اسلامي ايران، مورد توجه جامعه علمي قرار گرفته است، دانشكده اصول¬الدين را بر آن داشته كه در اين زمينه آثاري را براي استفاده دانشجويان و نيز ساير علاقمندان منتشر سازد. كتاب¬حاضر، اثرحجت الاسلام والمسلمين دكتر فتح الله نجارزادگان، دانشيار دانشگاه تهران مي¬باشد كه به بررسي ديدگاه¬ها و سير تاريخي نگارش حديث در سده¬ي نخست(شامل عصر رسالت، عصر خلفاي سه گانه و امام علي ع و عصر امويان) پرداخته و موضوع منع كتابت و تدوين حديث را مورد بررسي قرار داده و در خاتمه نگرش كوتاهي به تاريخ تدوين حديث شيعه داشته است. اين اثر كه از جامعيت و ايجاز مناسب متون آموزشي برخوردار است، براي استفاده دانشجويان در هر سه مقطع: كارشناسي، كارشناسي¬ارشد و دكتري منتشر مي¬شود. اميد است كه مورد توجّه و استفاده¬ دانشجويان و پژوهشگران علوم حديث قرار گيرد، بمَنِّهِ و كَرَمِهِ!
قيمت:8000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:114
شابک:978-600-5311-10-5
تفسير بياني
مترجم: دکتر سید محمود طیب حسینی
کتابشناسي:بنت شاطی یکی از قرآن پژوهان نام دار مصری در دوران معاصر به شمار می رود. عمده شهرت وی مرهون تحقیقاتش در زمینه قرآن و زنان خاندان پیامبر (ص) بوده که بسیاری از این آثار به زبان فارسی نیز ترجمه شده است. وی در سال 1377 هجری شمسی در 85 سالگی چشم از جهان فرو بست. تفسیر بیانی دو جلد و مشتمل بر تفسیر 13 سوره از جزء سی ام و سوره قلم است. روش مولف در تفسیر، ادبی است و از مهمترین ویژگی های آن ادبی ـ بلاغی بودن، توجه به فرهنگ عصر نزول، روش مندی بودن، قابلیت الگوگیری آسان و سرانجام نوآوری های فراوان در تفسیر است این همه تفسیر حاضر را در جایگاه یک متن آموزشی مناسب در حوزه و دانشگاه قرار می دهد.
قيمت:30000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:334
شابک:978-600-5311-39-6
رويکردي نو به سنت پيامبر ترجمه اضواء علي السنة المحمدية
مترجم : دکتر ولی الله حسومی
کتابشناسي:سنت پیامبر اسلام (ص) میراث گرانسنگی بود که از آن حضرت برای نسل ها و عصرهای پس از ایشان باقی ماند. با وجود تلاش های در خور تقدیر مسلمانان برای حفظ این میراث ارزشمند، آسیب های فراوانی به آن وارد شده است که آگاهی تفصیلی از آن ها می تواند رویکردی نو به سنت پیامبر را در پی آورد؛ رویکردی که این اثر به منظور رسیدن به آن تالیف شده است.
قيمت:50000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:582
شابک:978-600-5311-29-7
رجال في التاريخ
الدکتور محمد تقي مشکور
کتابشناسي:عرف المؤلف بحيوية فائقة و نشاط دؤوب في خدمة الوعي الاسلامي و ذلک في الستينات من القرن العشرين و هو من مواليد النجف الاشرف العام 1943 م. أکمل دارسته الأکاديمية في جامعة بغداد عام 1968 م. حيث بدأ نشاطه¬الديني والسياسي في الجامعة و حتي خروجه من العراق و بعد صدور حکم الاعدام عليه و علي عائلته حين واصل العمل الجهادي و خدماته الاجتماعية والسياسية في المهجر ثم توجه الي عالَم التاليف کلون من الوان النشاط الديني في الدفاع عن مذهب اهل البيت(عليهم السلام).
قيمت:75000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:873
شابک:978-600-5311-24-2
رهیافتی به مکاتب تفسیری (نقل گرایی، عقل گرایی و باطن گرایی)
دکتر فتح الله نجارزادگان
کتابشناسي:اختلافات مبنايي مفسران در تفسير آيات الهي به تدوين تفسير با گرايشها و رويکردهاي متفاوتي منجر شده است. تحليل مکاتب، روشها و گرايشهاي تفسيري نيز از ديرباز مورد توجه دانشمندان شيعي و اهل سنت بوده است. کتاب حاضر، اثر ارزشمند آقاي دکتر نجارزادگان با نگاهي نو و تأملي ويژه در اين عرصه نگاشته شده که علاوه بر تبيين ادله نقل گرايان، عقل گرايان و باطن گرايان در تفسير آيات الهي، به نقد اين راهبردها و آسيب شناسي هر يک مي پردازد. اين کتاب توسط نويسنده محترم، در مقطع دکتري علوم قرآن و حديث دانشکده اصول الدين تدريس مي شود. از نقاط قوت اين کتاب نسبت به نمونه هاي مشابه مي توان به موارد زير اشاره کرد: 1- تنظيم منطقي مکاتب تفسيري در سه راهبرد متمايز؛ 2- ارزيابي و نقد مباني ديدگاهها؛ 3- بررسي تطبيقي در ارايه مطالب؛ 4- تبيين مجزا از مباني نقل گرايي در دو مکتب اخباري و سلفي؛ 5- مرزبندي مشخص از کارکرد عقل در راهبرد عقل گرايي؛ 6- بررسي ملاکها و معيارها در ارزيابي صحت و سقم مکتب باطن گرايي با تفکيک حوزه هاي آن؛ 7- ارايه خلاصه و معرفي منابع براي مطالعه و عناوين پژوهشي در پايان هر بخش.
قيمت:24000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:273
شابک:978-600-5311-04-4
قرآن و امامت اهل بيت(ع)
علیرضا عظیمی فر
کتابشناسي:نوشتار پیش رو، تلاشی است در بازشناسی یکی از با سابقه ترین، مهم ترین و پردامنه ترین کانون گفتگوهای اعتقادی میان شیعه و اهل سنت؛ یعنی امامت اهل بیت علیهم السلام این نوشته بر پایه مستندات قرآن و روایات تفسیر گر آن به تبیین و تجزیه و تحلیل دیدگاه مفسران مسلمان می پردازد. از این رو پیش داوری های همراه با تعصبات بی مورد مذهبی را با منطق زبان وحی و عقل به داوری می کشاند و خواننده ازجمند را به سنجش و گزینش رهنمون می سازد.
قيمت:40000-42000
قطع:وزیری
جلد:شوميز و گالينگور
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:436
شابک:978-600-5311-36-5
پژوهشي پيرامون غيبت
حسن بدري
کتابشناسي:به بحث درباره يكي از مفاسد بزرگ اخلاقي و اجتماعي، يعني مسئله غيبت مي‌پردازد و آن را از زواياي مختلف به بحث مي‌گذارد. اهميت و نقش زبان، مفهوم و ماهيت غيبت، زمينه‌هاي غيبت و انگيزه‌هاي آن، فلسفه ممنوعيت و احكام فقهي غيبت و راه توبه از غيبت و درمان آن از جمله مباحث كتاب است.
قيمت:13000
قطع:رقعي
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:182
شابک:964-5841-91-9
نگاه
تقی برهانی
کتابشناسي:چهل حديث نگاری شيوه ای پسنديده و رايج در تاريخ حديث اسلامی است که به گسترش و ماندگاری حديث تا اندازه ای مدد رسانده است. علاوه بر آنکه به بسط و توسعه فرهنگ اسلامی در ابعاد مختلفش نيز کمک شايانی کرده است. اثر حاضر چهل حديثی است که به کوتاهی و زيبايي، جوانان و نوجوانان را با مفاهيم اخلاقی و تربيتی برخی روايات آشنا می سازد
قيمت:7000
قطع:پالتویی
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:144
شابک:978-600-5311-41-9
مفهوم و مبانی مصلحت در قوانین کیفری
تقی برهانی
کتابشناسي:يافتن قصد و غرض قوانين، براي عالمان و جويندگان حقوق، يکي از انگيزه هاي پژوهش در حوزه «فلسفه حقوق» است. اين کتاب در حقيقت بخش کوچکي از تحقيق درباره «فلسفه حقوق کيفري» است. همانگونه که مي دانيم عبارات و کلمات در حقوق به ويژه در قالب مواد قانوني، معنايي ويژه دارند؛ به عبارت ديگر، هر کلمه داراي پشتوانه فکري، تحقيقي، واقعي و حقيقي است. مصلحت نيز از کلماتي است که در مواد قانوني فراوان به کار رفته است. لذا اين مهم است که به طور دقيق مفهوم مصلحت بيان گردد تا دست قاضي در اِعمال هواي نفس باز نباشد. در اين کتاب به تبيين همين موارد در قانون مجازات اسلامي پرداخته شده است.
قيمت:15000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:184
شابک:964-5841-92-5
در آمدی بر معنا شناسی قرآن
دکتر جعفر نکونام
کتابشناسي:در آمدی بر معنا شناسی قرآن شامل مباحث بنیادی گوناگونی در زمینه معانی مختلف مفردات و ترکیبات قرآن است؛ اعم از معنای مراد الهی و لوازم آن معنا؛ معانی تاریخی (یعنی معنای اولیه و تطورات بعدی در دوره های جاهلی و قرآن و بعد قرآنی) و معانی توصیفی (یعنی معنای مراد و معانی هاله ای در دوره نزول قرآن). موضوعاتی که در اثر حاضر از آن ها بحث می شود، از این قرار است: فرهنگ، زبان، لهجه، اقتراض، وضع و ا شتقاق، غرابت معنایی، اجمال معنایی، تشابه معنایی، چند معنایی، هم معنایی، پیوستگی معنایی، شمول معنایی، توسعه معنایی، معناشناسی تاریخی و معناشناسی توصیفی.
قيمت:32000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:368
شابک:978-600-5311-40-2
کلياتي در علم رجال
دکتر محمدحسین خلیلی
کتابشناسي:علم رجال، از دانش های مورد نیاز جهت بهره وری از سنت پیامبر(ص) و ائمه اهل بیت (ع) است. کتاب کلیات فی علم الرجال اثر ارزنده حضرت آیت الله سبحانی(مد ظله العالی) به تبیین کلیاتی در مسائل این دانش می پردازد. اثر حاضر، ترجمه و تلخیصی جامع به صورت دسته بندی و نموداری از کتاب مذکور می باشد.
قيمت:12000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:ششم
تعداد صفحات:128
شابک:978-600-5311-34-1
خداي بي همتا
علی رضا عصیانی
کتابشناسي:قرآن کریم، خداشناسی را از زوایای مختلف و در ابعاد گوناگون در آیات فراوانی به بحث گذاشته و ناب ترین اندیشه های توحیدی را کریمانه در اختیار انسان قرار داده است. در تحقیق حاضر سه وصف از اوصاف خدای بی همتا ـ مهربانی، منزه و شایسته ستایش بودن ـ مورد بحث قرار گرفته و نمی از یم پایان ناپذیر معارف توحیدی قرآن به دوست داران آن عرضه شده است.
قيمت:10000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:136
شابک:978-600-5311-37-2
خاستگاه و جايگاه پيامبر جستاري در خاستگاه كلامي، فلسفي و عرفاني نبوّت
صادق محمودي
کتابشناسي:نبوت، يكي از اصول دين و از مسائلي است كه همزمان با بعثت انبيا مطرح بوده است. فرقه ها و نحله هاي فكري در برابر اين پديدة ديني، برخوردهاي متفاوتي داشته اند. هر يك از نحله هاي فكري تا چه اندازه در ادعاي خود براي اثبات وجوب حضور پيامبر در ميان آدميان موفق بوده اند؟ آيا سه نحلة‌ فكري «کلامي»، «فلسفي» و «عرفاني» يك پيامبر و يك مفهوم را اثبات مي كنند؟‌ کتاب حاضر، به دنبال پاسخ به اين پرسش ها است و در سه گفتار خاستگاه كلامي، خاستگاه فلسفي و خاستگاه عرفاني نبوت را بررسي نموده و براي نتيجه گيري، خاستگاه قرآني نبوت را بيان کرده است.
قيمت:15000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:192
شابک:978-600-5311-05-1
اتقان در علوم قرآن 3
مترجم: دکتر سید محمود طیب حسینی
کتابشناسي:کتاب حاضر برگرفته از کتاب الاتقان و مشتمل بر هشت بحث از مباحث مهم علوم قرآني و مؤثر در فهم و تفسير قرآن کريم است که مؤلف گرانقدر تلاش کرده نکات مهم و کليدي مباحث مذکور را با شرح و توضيح کافي در اختيار دانشجويان قرار دهد.
قيمت:20000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:سوم
تعداد صفحات:204
شابک:978-600-5311-33-4
اتقان در علوم قرآن 2
مترجم: دکتر سید محمود طیب حسینی
کتابشناسي:فراگیری و آموزش مباحث ادبی و نحوی از جمله آشنایی با ادوات تفسیر زیر بنای امر تفسیر است. ضرورت تحلیل های بلاغی از حروف معانی و ادوات نحوی به کار رفته در قرآن و نقش اساسی آن در تفسیر، غیرقابل انکار است و سهم زیادی از درک معارف عمیق و ناب قرآن و اعجاز بیانی آن از این رهگذر حاصل می شود. فراگیری دقیق و عمیق و گسترده معانی ادوات و حروف معانی و کاربرد آنها، ابزار لازم تحلیل های بلاغی از ادوات در تفسیر قرآن مجید است. کتاب حاضر با محوریت نوع چهلم الاتقان به بررسی معانی ادوات در قرآن و نقش آنها در تفسیر پرداخته و به منظور تامین متن درسی بخشی از واحدهای علوم قرآنی مقطع کارشناسی رشته علوم قرآنی و منبعی برای آزمون کنکور جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد همین رشته تالیف شده است.
قيمت:30000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:ششم
تعداد صفحات:322
شابک:978-600-5311-32-7
اتقان در علوم قرآن 1
مترجم: دکتر سید محمود طیب حسینی
کتابشناسي:اتقان در علوم قرآن، ترجمه اثر ارزشمند جلال الدین سیوطی با عنوان الاتقان فی علوم القرآن است . این اثر در نوع خود ازبزرگ ترین دائرة المعارف های است که اینک از منابع مهم مباحث علوم قرآنی و منبع درسی رشته علوم قرآن و حدیث به شمار می رود. ترجمه حاضر متشمل بر 18 بحث از مباحث مهم این کتاب است که با هدف تهیه منبع کمک آموزشی و همراه با توضیحات سودمند ارائه می گردد.
قيمت:40000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:هفتم
تعداد صفحات:424
شابک:978-600-5311-30-3
تفسير سوره اسراء
دکتر محمد حسین خلیلی
کتابشناسي:این اثر، تدوینی نوین و نگارش جدید از تفسیر المیزان در سوره اسراء می باشد. ترجمه ی روان، نمایه گذاری فنی تلخیص و تحریر مطالب، دسته بندی و ارائه نموداری آن ها از ویژگی های این اثر محسوب می شود.
قيمت:15000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:چهارم
تعداد صفحات:154
شابک:978-600-5311-35-8
ترجمه دراسات في علم الدراية
مترجم : دکتر ولی الله حسومی
کتابشناسي:حديث، سنت گوياي معصومين(عليهم السلام) يكي از دو ثقلي است كه از حضرت ختمي مرتبت به يادگار مانده و آن حضرت سعادت ابدي همگان را در گرو تمسك به آن، در كنار قرآن(ثقل اكبر) دانسته است. آنچه بر سر حديث در طول تاريخ آمده و آنچه از احاديث و اخبار عترت طاهره به ما رسيده، جهد بليغ دانشمندان و فرهيختگان علوم اسلامي را ميطلبد كه در شناختن و شناساندن زواياي نهفته آن بكوشند و باب ويژه اي در علوم بدان اختصاص دهند. كتاب حاضر جلوه اي از اين جهد بليغ است كه تأليف عبدالله مامقاني بوده و به همت دكتر علي اكبر غفاري و دكتر محمدحسن صانعي پور براي استفاده در سه مقطع دانشگاهي خلاصه شده و با كوشش ولي الله حسومي فربه¬تر گرديده و به فارسي ترجمه شده است. از آنجا كه اين كتاب يكي از مهم¬ترين منابع در گرايش حديث و نيز علوم قرآن و حديث و از جمله كتب آزمون كارشناس ¬ارشد و دكتري است، انتشارات دانشكده اصول الدين به چاپ آن اقدام نموده است. اميد است در جهت نشر علوم اهل بيت(عليهم السلام) گامي اگر چه کوچک ولي مهم برداشته باشيم.
قيمت:45000
قطع:وزيري
جلد:گالينگور
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:466
شابک:978-600-5311-06-8
اهداف آفرينش انسان
علی اصغر فیضی پور
کتابشناسي:مباحث مربوط به انسان به طور عام در دانش جامعه شناسی، و به طور خاص در دانش انسان شناسی مورد بحث قرار می¬گیرد، اما این دو علم بیش از هر چیز به مباحث تجربه¬پذیر می¬پردازند چرا که خود از زیر مجموعه¬های دانش تجربی هستند؛ بنابراین می¬توان گفت که تمام مباحث مربوط به انسان را در بر نمی¬گیرند زیرا سهم بیشتر این مباحث، فراتجربی هستند و از محدوده این علوم خارج می¬باشند. اما مباحث انسان شناسی از چند جهت در قرآن مجید بازتاب ویژه¬ای یافته است. یکی از آن جهت که انسان گل سرسبد مجموعه آفرینش است، و قرآن که کتاب تشریع و تکوین است به این موجود برتر نیز بیش از هر چیز دیگر هم از لحاظ تشریع و هم از جنبه تکوین پرداخته است. دوم: از آن روی که بسیاری از مباحث انسان شناسی، ابعاد فراتجربی و دینی پیدا می کند و قرآن کتابی است که در این عرصه، سخن اول را می گوید و حرف برتر را می¬زند و سوم: آنکه خالق این موجود ناشناخته همان خالق قرآن کریم است و نیک پیداست که این خالق، برتر و بهتر از هر انسان شناسی می تواند به معرفی انسان بپردازد و از او و درباره او سخن گوید. به این سبب است که کاملتر از هر کتابی، مباحث انسان¬شناسی را می¬توان در قرآن مجید سراغ گرفت. اما مجموعه این مباحث، حجم بزرگی از مطالب را در بر می گیرد که پرداختن به تمامی آنها فرصت فراوان و حجم صفحات زیادی را می¬طلبد، از این روست که در این نوشتار، نویسنده فاضل و محقق ارجمند آن، جناب حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر فیضی پور – از اساتید محترم دانشکده اصول الدین قم – فقط از یک زاویه به بحث نگریسته و تنها اهداف آفرینش انسان را از دیدگاه قرآن و حدیث به بحث گذاشته اند. امید است تلاش علمی ایشان بتواند، خوانندگان علاقمند به مطالعات دینی را در جهت تعمیق اندیشه های الهی خود یاری رساند. توفیق خداوند را برای نویسنده محترم و خوانندگان گرامی از خدای بزرگِ حکمت آموز خواستاریم.
قيمت:20000
قطع:وزیری
جلد:شومیز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:234
شابک:978-600-5311-25-9
شاخصه هاي دينداري در آيات و روايات
مهناز قدرتي
کتابشناسي:ارزيابي و سنجش يکي از ارکان اصلي و اساسي براي دستيابي به رشد و کمال و رسيدن به هدف است. براي سنجش و ارزيابي ملاک و معيار و به تعبير ديگر شاخصه هايي لازم است تا نسبت به آن وضعيت مورد ارزيابي روشن گردد. کتاب حاضر با هدف بيان شاخصه هاي دينداري در روايات با رويکردي درون ديني به ارائه ويژگي ها و نشانه هايي مي پردازد که يک فرد مومن و معتقد به اسلام بايد آنها را دارا باشد . براي رسيدن به اين مقصود، از منابع حديثي شيعه و اهل سنت استفاده شده و عناصري که در روايات، شاخص دينداري معرفي شده اند استخراج گرديده است با عرضه عادات و رفتارهاي هر شخص به اين شاخص ها ميزان پايبندي و يا عدم پايبندي او به فرامين اسلامي آشکار خواهد گرديد.
قيمت:18000
قطع:وزيري
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:184
شابک:978-600-5311-44-0
نقد ديدگاههاي ابن تيميه در باره آيات فضائل امام علي عليه السلام
علي محمودي
کتابشناسي:در قرآن کريم قريب به يکصد آيه وجود دارد که بر حسب روايات شيعه و اهل سنت، بر امام علي (ع) تطبيق شده است. از اين تعداد، 66 آيه مربوط به فضايل و مناقب آن حضرت و 34 آيه مربوط به امامت و ولايت ايشان است. در ميان مفسران و عالمان اهل سنت، چهار شخصيت، بيشترين مخالفت را با اين تطبيق ها داشته اند که عبارتنداز: فخررازي، ابن تيميه، آلوسي و رشيدرضا که در اين کتاب به نقد ديدگاه هاي ابن تيميه درباره آيات مربوط به فضايل امام علي (ع) پرداخته شده است.
قيمت:17000
قطع:رقعي
جلد:شوميز
نوبت چاپ:اول
تعداد صفحات:210
شابک:978-600-5311-47-1