دانشکده اصول الدين
صفحه نخست دانشکده علامه سيد مرتضي عسکري تأليفات
علامه عسکري(ره)
مقالات انتشارات پايان نامه ها کتابخانه ارتباط با ما
دانشجويي و امور فرهنگي

پذيرش دانشجو و ايجاد رشته جديد در دانشکده اصول¬الدين در سال جديد تحصيلي

حجت الاسلام و المسلمين سيد مرتضي صاحب فصول، رئيس دانشکده اصول¬الدين قم از پذيرش دانشجو در رشته هاي جديد اين دانشکده خبر داد.

رئيس دانشکده اصول¬الدين قم با اشاره به پيشينه فعاليت اين دانشکده در بغداد و تأسيس آن در ايران در سال 1374 بر اساس نامه مقام معظم رهبري به مرحوم علامه سيد مرتضي عسکري، مؤسس فقيد اين دانشکده، يادآور شد: شعب دانشکده در قم، تهران، دزفول و ساوه در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري به فعاليت مشغول¬اند.

وي با اعلام موافقت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با ايجاد رشته فلسفه و کلام اسلامي در مقطع کارشناسي، افزود: از سال تحصيلي 99-98 علاوه بر رشته¬هاي قبلي، داوطلبان مي¬توانند در اين رشته نيز در دانشکده اصول الدين قم به تحصيل بپردازند.

رئيس دانشکده اصول¬الدين قم از پيگيري روند تبديل دانشکده اصول¬الدين به دانشگاه علامه عسکري، گسترش شعب و ايجاد رشته¬ها و مقاطع جديد، افزايش جذب دانشجويان خارجي، راه¬اندازي مرکز آموزش الکترونيکي(مجازي)، راه¬اندازي مجمع خيرين دانشکده اصول¬الدين و ايجاد صندوق قرض¬الحسنه دانشجويان و کارکنان به عنوان برنامه¬هاي توسعه اين دانشکده در آينده ياد کرد.

دکتر حسين شريف عسگري، معاون آموزش دانشکده اصول¬الدين قم نيز گفت: در سال تحصيلي جديد، در رشته علوم قرآن و حديث، در 3 مقطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري و در دو رشته زبان و ادبيات عرب و فقه و حقوق اسلامي، در مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد و رشته هاي حقوق خصوصي و حقوق جزا و جرم شناسي در مقطع کارشناسي ارشد، و رشته هاي مترجمي زبان¬ عربي، آموزش زبان انگليسي و فلسفه و کلام اسلامي در مقطع کارشناسي از خواهران و برادران پذيرش دانشجو صورت خواهد پذيرفت.

وي افزود: در مقطع کارشناسي تمامي رشته¬ها پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصيلي(بدون آزمون) با ظرفيت 30 دختر و 30 پسر و در ساير مقاطع از طريق آزمون¬هاي سراسري سازمان سنجش کشور، از ميان متقاضيان صورت مي¬پذيرد.

همچنين دکتر محمد رصافي، معاون دانشجويي فرهنگي اين دانشکده به تأمين خوابگاه خواهران در داخل محيط دانشکده اشاره کرد و بهره¬مندي دانشجويان از مسجد و امکانات کتابخانه، سالن مطالعه، تالارهاي همايش، سايت رايانه، غذاخوري، بوفه دانشجويي و ساير امکانات رفاهي را از مزيت¬هاي دانشکده دانست.

دکتر رصافي برگزاري اردوهاي سياحتي زيارتي، همايش¬ها، مسابقات، کارگاه، نمايشگاه، برگزاري مراسم و جشن فارغ التحصيلي را از جمله فعاليت¬هاي فرهنگي اين دانشکده اعلام کرد.

مهدي شهيدي معاون اداري مالي دانشکده اصول الدين قم نيز در اين گفتگو ااظهار داشت: شهريه تحصيلي اين دانشکده بر اساس شهريه مصوب وزارت علوم، تحقيقات و فناوري که در دفترچه سازمان سنجش قيد گرديده دريافت مي¬گردد.

وي افزود: علاوه بر برخورداري دانشجويان از وام تحصيلي صندوق رفاه دانشجويان و بيمه دانشجويي، انواع تسهيلات، تقسيط و تخفيف شهريه تحصيلي و خوابگاه براي دانشجويان در زمينه¬هاي علمي، پژوهشي، فرهنگي، ايثارگري، ورزشي و مانند آن در نظر گرفته شده است.

خاطرنشان مي¬سازد اطلاعات بيشتر از طريق سايت دانشکده اصول الدين قم به نشاني www.osoolqom.ir و تلفن 26 و37773525-025 قابل دسترسي است.دانشکده اصول الدين