صفحه نخست دانشکده علامه سيد مرتضي عسکري تأليفات
علامه عسکري(ره)
مقالات انتشارات پايان نامه ها کتابخانه ارتباط با ما
کتابخواني
مقاله
چگونه مفيد درس بخوانيم؟


جملات برگزيده

رهبر معظم انقلاب در مورد اهميت کتاب و کتابخواني فرمودند:

کتابخواني و علم آموزي
نه تنها يک وظيفه ملي، که يک واجب ديني استعکسهاي برگزيدهپرتو خورشيد منتخبي از شخصيت رفتاري سيد محمدکاظم طباطبايي يزدي


مديرمسوول انتشارت نيکوروش در گفت‌وگو با خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، از انتشار کتاب «پرتو خورشيد منتخبي از شخصيت رفتاري سيد محمدکاظم طباطبايي يزدي» (صاحب العروه الوثقي) تا هفته آينده خبرداد.

وي گفت: اين کتاب تاليف سيد علي‌اکبر سالاري است که با شمارگان هزار و 500 نسخه، در 128 صفحه قطع وزيري به زودي در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد.

نيکوروش افزود: اين اثر شرح حال و زندگينامه‌اي از آيت‌الله طباطبايي يزدي است که در آن وجهه‌هاي متعددي از زندگاني او عنوان شده است.

سيد علي‌اکبر سالاري، نويسنده اين اثر هم به خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا) گفت: در اين کتاب به بيان مطالب متعددي چون خاطرات، ويژگي‌هاي اخلاقي، رفتاري و همچنين مباحثي که از سوي اين انديشمند بزرگ مطرح شده، پرداخته‌ام.

وي ادامه داد: اين کتاب مي‌تواند منبع خوبي باشد براي افرادي که مي‌خواهند درباره زندگي اين عالم بزرگ بدانند. همچنين اين کتاب مي‌تواند منبع موثقي براي روحانيان باشد، چراکه اين قشر مي‌توانند افکار صاحب عروه‌الوثقي را با زبان روز، به مخاطبان ارايه دهند.

سالاري گفت: در اين کتاب 90 نکته و خاطره از سيد محمدکاظم طباطبايي يزدي به ترتيب الفبايي عنوان شده‌است.

www.ibna.ir


فراخوان دوازدهمين جشنواره معرفي پايان نامه هاي برگزيده قرآني دانشجويان

دوازدهمين جشنواره ملي معرفي پايان نامه هاي برتر قرآني دانشجويان كشور به منظور گسترش فرهنگ حيات بخش قرآن كريم و ارج نهادن به تلاش هاي علمي و پژوهشي دانشجويان در حوزه هاي مختلف علوم و فرهنگ قرآني در فضاي بخش دانشگاهي بيست و يکمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم برگزار مي گردد.

شرايط شركت در جشنواره:

1-كليه فارغ التحصيلان مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي اعم از دولتي و غير دولتي كه از پايان نامه خود طي 2 سال گذشته دفاع نموده اند مي توانند در اين جشنواره شركت نمايند.

2- ارسال يك نسخه از پايان نامه به همراه مشخصات كامل اعم از نام و نام خانوادگي، تلفن تماس (ضروري) و ... حداكثر تا تاريخ 10/4/1392به دبيرخانه جشنواره

3- ارائه گواهي معتبر از دانشگاه محل تحصيل مبني بر تاريخ دفاع و نمره پايان نامه

زمان برگزاري جشنواره:

19 تير ماه 1392- بخش دانشگاهي بيست و يکمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم، همراه با معرفي آثاربرتر و اهداء جوايز ارزنده

نشاني دبيرخانه جشنواره:

تهران- ميدان صنعت- خيابان خوردين- خيابان هرمزان- نبش خيابان پيروزان جنوبي- وزارت علوم، تحقيقات و فناوري- طبقه 5 - اداره كل امور فرهنگي- اتاق 506 - اداره فعاليتهاي ديني و قرآني

تلفن: 82233254- 82233286

شماره نمابر : 88575674

Quranmsrt.ir


راز خوشبختي در کلام امير‌المومنين (ع)


راز خوشبختي در کلام امير‌المومنين (ع)» کتاب جامعي در مسايل اخلاقي، اجتماعي و خانواده است که با محوريت خطبه 47 نهج‌البلاغه و به قلمي روان در 17 فصل نگارش شده است.

پرهيزکاري، دنيا گريزي، عدم تاسف بر گذشته، حقگويي، اخلاص، ستم ستيزي و حمايت از ستم‌ديده، نظم‌گرايي، اصلاح و آشتي، يتيم‌نوازي، عمل به قرآن، نماز، زيارت خانه خدا، جهاد در راه خدا، دوستي و همکاري و همياري، امر به معروف و نهي از منکر وعفو و جوانمردي عناوين و موضوعات فصل‌هاي هفده‌گانه اين کتاب را تشکيل مي‌دهند.

در مقدمه کتاب اين‌گونه نوشته شده است: «يکي از سال‌ها، مدتي در اين انديشه بودم که در مورد چه موضوعي سخن بگويم؛ پس از فکر و تعمق زياد، روزي کتاب شريف نهج‌البلاغه را مطالعه مي‌کردم که نامه 47 سفارش‌هاي آن حضرت به فرزندان و تمام پيروانش نظرم را جلب کرد؛ لذا توفيق الهي و عنايت حضرت امير‌المومنين (ع) رفيق راهم شد تا بحث نظام يافته و ادامه‌داري که آثار سازنده تربيتي و اخلاقي درعرصه‌هاي مختلف فردي، اجتماعي و خانوادگي دارد داشته باشم. پس از سخنراني‌ها تصميم گرفتم مطالب مطرح شده را به رشته تحرير درآورم.

کتاب «راز خوشبختي در کلام امير‌المومنين (ع)» با شمارگان دو هزار نسخه، در 592 صفحه و به بهاي 12 هزار و 500 تومان از سوي انتشارات مرسل منتشر شده است.

www.tebyan.net


سايت هاي مرتبط


سايت کتابخواني:

شبکه کتابخوانان حرفه اي

پورتال نهاد کتابخانه هاي عمومي

مسابقه اينترنتي کتابخواني

مسابقه سراسري کتابخواني

سايت کتابخواني حرفه اي

سايت کتاب:

کتاب 57

خانه کتاب

کتابخانه مجازي ايران

کتاب ماه خانه کتاب

دانلود رايگان کتاب

دانلود کتاب هاي فارسي

سايت کتابخانه ها:

آستان قدس رضوي

کتابخانه ملي ايران

کتابخانه مرکزي دانشگاه شهيد بهشتي 

دانشکده اصول الدين